Ринковий нагляд за будпродукцією – це гарантія безпеки для споживачів, розвитку для бізнесу та прозорості для держави. Впровадження європейських стандартів та підвищення вимог до якості продукції формують довіру до будівельного ринку України та зміцнюють його конкурентоспроможність.
Саме цій темі було присвячено обговорення в рамках Business Day КБУ: «Єврогармонізація ринку будівельної продукції в Україні: стан впровадження та нововведення».
Реалізація ефективного ринкового
нагляду є ключовою умовою для укладання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (АСАА). Це сприятиме гармонізації законодавства України із європейським та відкриє шлях для вільного обігу будівельної продукції з країнами ЄС.
Також Наталія Дюжилова звернула увагу, що у січні цього року набув чинності Регламент (ЄС) 2024/3110, який запроваджує:
-
Цифрові паспорти безпеки продукції – кожен виріб матиме повну інформацію про експлуатаційні характеристики, відповідність та екологічний вплив у цифровому вигляді.
-
Посилення відповідальності виробників за дотримання вимог відповідності будівельної продукції.
-
Спрощення процедур відповідності для малих і середніх підприємств, зокрема у технічній документації та вимог до тестування.
-
Розширення вимог до інформації про продукцію, зокрема екологічну ефективність, безпеку та можливість вторинного перероблення будматеріалів.
-
ВІМ-технології в український будівельний ринок.
Впровадження європейських стандартів на ринку будівельної продукції допоможе українському будівельному сектору створювати ще більш безпечний, екологічний та адаптивний простір.


