Як державний орган у сфері містобудування, ДІАМ забезпечує контроль за дотриманням цих вимог і ретельно перевіряє під час прийняття об’єкта в експлуатацію.
Всі елементи інклюзивності, передбачені проєктною документацією мають бути встановлені на обʼєкті у повному обсязі, серед них:
— поручні та підйомники;
— тактильна плитка;
— контрастне маркування та смуги;
— інформаційні покажчики шрифтом Брайля;
— спеціально облаштовані паркомісця;
— санвузли, пристосовані для маломобільних груп населення.
Звертаємо увагу, що 1 травня 2025 року набрали чинності Зміни № 2 до ДБН В.2.2-40:2018 "Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення", затверджені наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України від 20.12.2024 № 1460. Ознайомитися з документом можна за посиланням:
https://bit.ly/4d91Jx9
Нагадуємо, належність виконання робіт на обʼєкті, зокрема щодо інклюзивності можна звірити з нашою пам’яткою та відеороз’ясненнями.
Масштабна відбудова України — це можливість переосмислити простір навколо нас і зробити його комфортним та доступним для кожного.
Принцип безбар’єрності має стати ключовим орієнтиром у формуванні сучасного середовища, який необхідно враховувати на всіх етапах — від планування та проєктування до реалізації будівництва.
Лише такий підхід дозволить створити інфраструктуру, що відповідатиме як потребам суспільства, так і міжнародним стандартам доступності.
