Відповідно до наказу Державної інспекції архітектури та містобудування України (далі – ДІАМ) від 03.12.2021 № 203 «Про проведення планової перевірки», на підставі та на виконання Плану-графіка планових перевірок дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм і правил уповноваженими органами містобудування та архітектури, структурними підрозділами Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та виконавчими органами сільських, селищних міських рад з питань державного архітектурно-будівельного контролю під час провадження ними містобудівної діяльності, на IV квартал 2021 року, затвердженого наказом Державної інспекції архітектури та містобудування України від 24.09.2021 № 133, та направлення на проведення перевірки № IR01:5619-7490-9337-7733, на виконання вимог пунктів 9, 10 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 698 від 19.08.2015 (далі – Порядок), головним інспектором будівельного нагляду ДІАМ Бойко Є.О. у період з 13.12.2021 по 12.01.2022 було проведено планову перевірку Управління державного архітектурно-будівельного контролю Житомирської міської ради (далі – об’єкт нагляду) за адресою: майдан ім. С.П. Корольова, 6 в м. Житомир.
Перевірка проводилась у присутності в.о. начальника, заступника начальника – завідувача сектору по проведенню перевірок Управління державного архітектурно-будівельного контролю Житомирської міської ради Магдюка Олександра Аполлоновича (далі - керівник об՚єкта нагляду), призначеного виконувачем обов’язки начальника управління державного архітектурно-будівельного контролю Житомирської міської ради розпорядженням Житомирського міського голови Сухомлина С.І. від 27.11.2017 № 987.
За результатами планової перевірки об՚єкту нагляду складено акт перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 12.01.2022, який керівником об՚єкта нагляду підписано з зауваженням «з актом не погоджуюсь, пояснення та зауваження будуть надані додатково».
Станом на день винесення цього подання пояснення та зауваження від керівника об՚єкта нагляду не надходили.
За результатами перевірки в діяльності об՚єкта нагляду виявлено низку порушень:
- статті 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (видача сертифікату про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об՚єкта за наявності підстав для відмови у такій видачі);
- статті 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (порушення встановленого законом порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю);
- пунктів 7, 9, 12, 16, 18, 22 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 № 553 (порушення строків проведення, процедури здійснення та оформлення результатів проведеної перевірки);
- пунктів 18, 24, 27 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об՚єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 461 (порушення строків та процедури внесення інформації до Реєстру будівельної діяльності, видача сертифікату про прийняття в експлуатацію об՚єкта за наявності підстав для відмови у такій видачі).
Виявлені порушення не є поодинокими, носять системний характер, що свідчить про невідповідність організації керівником діяльності об՚єкту нагляду принципам законності та прозорості та недотримання об՚єктом нагляду вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності.
Відповідно до підпункту 4.2.1. Положення про управління державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого рішенням Житомирської міської ради від 18.12.2019 № 1723, керівник об՚єкта нагляду «очолює управління, здійснює керівництво його діяльністю, представляє його у відносинах з іншими органами, підприємствами, установами, організаціями в Україні та за її межами, несе персональну відповідальність за виконання покладених законом на зазначений орган завдань».
Згідно з пунктом 4 статті 411 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» у разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, вчинених об’єктами нагляду, головні інспектори будівельного нагляду мають право вносити подання про звільнення посадової особи об’єкта нагляду до органу, який здійснив його призначення.
Положеннями пункту 301 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.2015 № 698, передбачено, що подання про звільнення посадової особи об’єкта нагляду до органу, який здійснив її призначення, надсилається протягом трьох робочих днів з дати його внесення.
Про результати розгляду подання відповідні органи повідомляють ДІАМ.
Враховуючи вищевикладене, керуючись положеннями статей 6, 7, 411 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», пунктів 5, 8, 301 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 698 від 19.08.2015, та з метою забезпечення дотримання законодавства Управлінням державного архітектурно-будівельного контролю Житомирської міської ради під час виконання своїх повноважень, вношу подання про звільнення в.о. начальника, заступника начальника – завідувача сектору по проведенню перевірок Управління державного архітектурно-будівельного контролю Житомирської міської ради Магдюка Олександра Аполлоновича з займаної посади.
Про результати розгляду цього подання прошу повідомити ДІАМ в строк до 20.02.2022.