• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Професійне навчання

Професійне навчання – набуття та вдосконалення професійних знань, умінь та навичок державними службовцями, що забезпечує відповідний рівень  професійної кваліфікації для професійної діяльності. 

Види професійного навчання: 

• підготовка за магістерськими програмами; 

• підвищення кваліфікації;

 • стажування;

 • самоосвіта

Реєстр погоджених програм НАДС підвищення кваліфікації у 2022 році

Відповідно до статті 8 Закону України «Про державну службу» обов’язком державного службовця є постійне підвищення рівня професійної компетентності. 

Питання, пов’язані з організаційними засадами функціонування системи професійного навчання державних службовців та порядком нарахування кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи (ЄКТС) за результатами професійного навчання, регулюються Положенням про систему професійного навчання державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06 лютого 2019 року № 106 зі змінами та Порядком нарахування кредитів ЄКТС за результатами професійного навчання, затвердженим наказом НАДС від 12 грудня 2019 року № 226-19. 

Державні службовці, які вперше призначені на посади державної служби, зобов’язані пройти навчання за загальною та/або спеціальною професійною (сертифікатною) програмою підвищення кваліфікації протягом року з дня їх призначення на посаду. 

Також державні службовці не рідше одного разу на три роки мають підвищувати кваліфікацію за загальними та/або спеціальними професійними (сертифікатними) та короткостроковими програмами. 

У межах виконання індивідуальних програм підвищення рівня професійної компетентності державні службовці мають набрати не менше одного кредиту ЄКТС протягом календарного року. 

При виборі державним службовцем освітніх програм для підвищення рівня своєї професійної компетентності необхідно враховувати їх обсяг, а саме: 

- освітньо-професійні програми підготовки магістрів за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» – 90 кредитів ЄКТС;

 - загальні та спеціальні професійні (сертифікатні) програми – не менше 2 кредитів ЄКТС; -

 загальні та спеціальні короткострокові програми підвищення кваліфікації – не менше ніж 0,2 кредити ЄКТС (6 годин) та не більше 1 кредиту ЄКТС. 

Професійне навчання здійснюється через систему закладів освіти, установ, організацій, незалежно від форми власності, які мають право надавати відповідні освітні послуги. Під час здійснення державним службовцем самоосвіти, можна скористатися онлайн-навчанням або дистанційним навчанням за онлайн-курсами на освітніх е-платформах. При цьому, частка самоосвіти серед інших видів професійного навчання в межах виконання індивідуальної програми має становити від 10% до 20% загальної кількості отриманих кредитів ЄКТС за результатами виконання програми. Тобто, за самоосвіту державному службовцю протягом одного року у межах виконання індивідуальної програми може бути нараховано не менше 0,1 кредиту ЄКТС, але зараховується не більше, ніж 0,2 кредити ЄКТС.

 Портал управління знаннями НАДС (https://pdp.nacs.gov.ua) є освітньою платформою у сфері професійного навчання державних службовців та передбачає проходження навчання за загальними професійними (сертифікатними) програмами, спеціальними професійними (сертифікатними) програмами, загальними короткостроковими програмами, спеціальними короткостроковими програмами, освітньо-професійними та освітньо-науковими програмами. Професійне навчання можна здобути за допомогою Української школи урядування (usg.org.ua), яка містить професійні програми та тренінги для державних службовців, тощо.

Нормативно-правові акти, що регулюють питання підвищення кваліфікації державних службовців

-  Закон України «Про державну службу» ;

-  Положення про систему професійного навчання державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад ;

-  Порядок нарахування кредитів ЄКТС за результатами професійного навчання;

-  Постанова  Кабінету Міністрів України від 29 липня 2022 р. № 846 "Про внесення змін до Положення про систему професійного навчання державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад" .

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux