• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Щодо складення декларації показників будівельної продукції

З 01 січня 2023 року набрав чинності Закон України «Про надання будівельної продукції на ринку» який є технічним регламентом і визначає правові та організаційні засади введення в обіг або надання будівельної продукції на ринку. 

Відповідно до ст. 5 Закону виробник при введенні в обіг будівельної продукції складає декларацію показників. 

Виробник шляхом складення декларації показників бере на себе відповідальність за відповідність будівельної продукції задекларованим показникам. За відсутності об’єктивних ознак, що свідчать про протилежне, декларація показників, складена виробником, вважається точною і достовірною. 

Декларація показників складається з використанням Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва за формою та згідно з Інструкцією, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2021 р. № 1458 «Деякі питання надання будівельної продукції на ринку». 

Відповідно до Інструкції декларація складається виробником щодо кожної будівельної продукції (відповідного типу) під час введення продукції в обіг. 

Достовірність даних, зазначених у декларації, підтверджується виробником шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису.

 Інформація у будь-якій формі про показники будівельної продукції, пов’язані з її суттєвими експлуатаційними характеристиками, визначеними у застосовній регламентній технічній специфікації, може надаватися лише за умови її включення і зазначення у декларації показників, крім випадків, коли декларація показників не складається. 

Протягом 10 років після введення в обіг будівельної продукції щодо кожної будівельної продукції, що надається на ринку, надається реєстраційний номер декларації показників у Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва або паперова копія декларації показників, роздрукована з цієї системи. 

Відповідно до Положення про Державну інспекцію архітектури та містобудування України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2020 р. № 1340, ДІАМ здійснює державний ринковий нагляд у межах сфери своєї відповідальності. 

Відповідно до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» декларація підлягає перевірці органом ринкового нагляду під час здійснення перевірок характеристик продукції. 

Законодавством не передбачено перевірку та погодження декларації показників під час введення будівельної продукції в обіг. Виробник після накладення електронного підпису на складену декларацію несе відповідальність за відповідність будівельної продукції задекларованим показникам та, у разі виявлення органом державного ринкового нагляду під час здійснення перевірки характеристик продукції порушень, буде нести відповідальність відповідно до Законів України «Про надання будівельної продукції на ринку» та «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції». 

Таким чином звертаємо увагу, що відповідальність за внесення достовірних відомостей до декларації показників будівельної продукції несе виробник.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux