• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Подання про звільнення посадової особи об’єкта нагляду відділу державного архітектурно-будівельного контролю Вишгородської міської ради

Відповідно до наказу Державної інспекції архітектури та містобудування України (далі – ДІАМ) від 15.12.2021 № 212 «Про проведення планової перевірки», на підставі та виконання Плану-графіка планових перевірок дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм і правил уповноваженими органами містобудування та архітектури, структурними підрозділами Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та виконавчими органами сільських, селищних міських рад з питань державного архітектурно-будівельного контролю під час провадження ними містобудівної діяльності на IV квартал 2021 року, затвердженого наказом Державної інспекції архітектури та містобудування України від 24.09.2021 № 133 та направлень на проведення перевірки № IR01:3611-8329-7870-4070, № IR01:3592-6502-4547-4224, на виконання вимог пункту 9, пункту 10 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 698 від 19.08.2015 (далі – Порядок), головними інспекторами будівельного нагляду ДІАМ Овчаренком А.С. та Попело М.Ю. 28.12.2021 було здійснено виїзд для проведення планової перевірки відділу державного архітектурно-будівельного контролю Вишгородської міської ради (далі – об’єкт нагляду) за адресою: площа Шевченка, 1,
м. Вишгород.

Проте, до проведення планової перевірки головних інспекторів будівельного нагляду ДІАМ Овчаренка А.С. та Попело М.Ю. не було допущено об’єктом нагляду. При цьому було зазначено про відсутність керівника об’єкта нагляду, його заступника або уповноваженої керівником особи, про що в приміщенні об’єкта нагляду було складено відповідний акт про недопущення до проведення перевірки від 28.12.2021, посадові особи Вишгородської міської ради відмовились засвідчити відповідний акт.

Повторно, головними інспекторами будівельного нагляду ДІАМ Овчаренком А.С. та Попело М.Ю. 29.12.2021 було здійснено виїзд для проведення планової перевірки відділу державного архітектурно-будівельного контролю Вишгородської міської ради за адресою: площа Шевченка, 1, м. Вишгород, проте до проведення планової перевірки головних інспекторів будівельного нагляду ДІАМ Овчаренка А.С. та Попело М.Ю. вдруге не було допущено об’єктом нагляду. При цьому було повідомлено про відсутність керівника об’єкта нагляду, його заступника або уповноваженої керівником особи, про що в приміщенні об’єкта нагляду було складено відповідний акт про недопущення до проведення перевірки від 29.12.2021, посадові особи Вишгородської міської ради відмовились засвідчити відповідний акт.

Відповідно до абзаців п’ятого, шостого пункту 91 розділу V «Прикінцеві положення» Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» за зверненням відповідного органу місцевого самоврядування до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, створюється спільна комісія з передачі відповідної документації та вирішення питань, пов’язаних з утворенням та функціонуванням органу державного архітектурно-будівельного контролю. Органи державного архітектурно-будівельного контролю утворюються (визначаються) Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями і органами місцевого самоврядування виходячи з можливостей та потреб відповідних територій. Органи державного архітектурно-будівельного контролю діють на підставі примірного положення про них, затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до цього закону.

Орган державного архітектурно-будівельного контролю починає здійснювати повноваження, визначені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства», на наступний день після затвердження акта спільної комісії.

Відділ державного архітектурно-будівельного контролю Вишгородської міської ради з 02.12.2016 здійснює повноваження державного архітектурно-будівельного контролю, в тому числі щодо надання (отримання, реєстрації), відмови у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів (крім анулювання (скасування) документів, що засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів) об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними (СС1) та середніми (СС2) наслідками, розташованих у межах міста Вишгород.

Відповідно до абзацу другого пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання діяльності органів державного архітектурно-будівельного контролю» від 19.08.2015 № 671 (зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 15.09.2021 № 958) (далі – Постанова КМУ № 671), органи державного архітектурно-будівельного контролю є правонаступниками прав та обов’язків Державної архітектурно-будівельної інспекції щодо здійснення повноважень відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та продовжують здійснювати повноваження у сфері архітектурно-будівельного контролю після початку здійснення відповідних повноважень та виконання відповідних функцій Державною інспекцією архітектури та містобудування.

Згідно з абзацом другим пункту 1 Примірного положення про органи державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого Постановою КМУ № 671, орган держархбудконтролю з питань здійснення повноважень, передбачених Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності», є підконтрольним ДІАМ.

Згідно з частиною третьою статті 6 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», пунктом 1 Положення про Державну інспекцію архітектури та містобудування України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2020 № 1340, ДІАМ є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій (далі - Міністр) і який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

Відповідно до пункту 5 статті 7 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» структурні підрозділи з питань державного архітектурно-будівельного контролю Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та виконавчі органи з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад у межах делегованих цим Законом державних повноважень є підконтрольними центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

Посадовою особою об’єкта нагляду – начальником відділу державного архітектурно-будівельного контролю Вишгородської міської ради Марцевим А.В. порушено вимоги законодавства у сфері містобудівної діяльності, а саме пункту 8 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.2015 № 698, не допущено головних інспекторів будівельного нагляду ДІАМ до проведення планової перевірки 28.12.2021 та 29.12 2021.

Згідно з пунктом 4 статті 411 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» у разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, вчинених об’єктами нагляду, головні інспектори будівельного нагляду мають право вносити подання про звільнення посадової особи об’єкта нагляду до органу, який здійснив його призначення.

Положеннями пункту 301 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 698 від 19.08.2015, передбачено, що подання про звільнення посадової особи об’єкта нагляду до органу, який здійснив її призначення, надсилається протягом трьох робочих днів з дати його внесення.

Про результати розгляду подання відповідні органи повідомляють ДІАМ.

Враховуючи вищевикладене, керуючись положеннями статтей 6, 7, 411 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», пунктів 5, 8, 301 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.2015 № 698, та з метою забезпечення дотримання законодавства відділу державного архітектурно-будівельного контролю Вишгородської міської ради під час виконання своїх повноважень, вношу подання про звільнення начальника відділу державного архітектурно-будівельного контролю Вишгородської міської ради Марцевого А.В. з займаної посади.

Про результати розгляду цього подання прошу повідомити ДІАМ в строк до 01.02.2022.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux