Це відбулося під час розширеного засідання Ради директорів КБУ, за участі представників влади, бізнесу та іноземних партнерів, де обговорювали питання будівельної галузі та шляхи консолідації зусиль щодо відбудови України.
Олександр Новицький акцентував на необхідності використання пам’ятки під час підготовки об’єкта до отримання сертифіката про прийняття в
експлуатацію. Пам’ятка містить необхідну для його отримання документацію та проілюстровані елементи основних систем та типових заходів. Він наголосив, що відсутність подібних елементів на об’єкті призводить до відмов у видачі сертифіката та гальмує процес прийняття в експлуатацію.
“До ліквідації ДАБІ відсоток відмов у видачі сертифікатів сягав 49%. За півроку роботи ДІАМ цей показник знизився до 20%. Зараз ми його утримуємо, але і на цьому не збираємося зупинятися. Наша мрія, щоб об'єкти здавалися в експлуатацію з першого разу”– зауважив він.
Окрім цього, очільник ДІАМ повідомив, що наприкінці року планується запуск застосунку «Прозоре будівництво», який розроблено у співпраці з
Проєкт “Підтримка цифрової трансформації” та
Міністерство цифрової трансформації України. За його словами, за допомогою застосунку, головними інспекторами ДІАМ здійснюватиметься фотофіксація об'єкта з відміткою геолокації, і завантажуватиметься одразу в систему. Таким чином, буде забезпечено громадський контроль за якістю здачі об’єктів в експлуатацію.
Також, Олександр Новицький нагадав, що нещодавно ДІАМ відзначила своє триріччя і наголосив, що команда продовжує вдосконалювати процеси, впроваджуючи цифровізацію для створення максимально зручного та доступного сервісу.
Він подякував замовникам будівництва за активну підтримку та позитивні відгуки на наші ініціативи, що стимулює ДІАМ до подальших змін та покращень.