Про це йшлося під час першого Форуму Forbes Development, організованого Forbes Ukraine, який зібрав представників будівельної спільноти, промисловості, фінансового сектору та органів державної влади.
У межах дискусії «Публічно-приватне партнерство очима держави» учасники обговорили виклики, з якими зіштовхуються обидві сторони, а також перспективи розвитку такого співробітництва в Україні.
Олександр Новицький зазначив, що ДІАМ як орган контролю і надавач адміністративних послуг активно працює над створенням прозорого і зручного сервісу, що полегшує реалізацію будівельних ініціатив.
Під час зустрічі він розповів про вже наявні інструменти, розроблені ДІАМ для спрощення роботи будівельної спільноти. Серед яких чат-бот з послугою «Prechek» для замовників-новачків, пам’ятка про готовність об’єкта до експлуатації та серія відеороликів, що її ілюструють. Вони покликані зменшити кількість помилок замовників і пришвидшити процес прийняття обʼєкта в експлуатацію.
Також він поділився своїм баченням розвитку цифрових інструментів, зокрема щодо впровадження BIM-технологій, які в майбутньому дозволять автоматично перевіряти проєкти на відповідність ДБН та забезпечать автоматичне отримання дозволів, навіть для складних об'єктів.
«Ми прагнемо оцифрувати весь життєвий цикл будівництва — від дозволу до сертифіката про прийняття в експлуатацію. Наша мета — створити повністю цифрову екосистему, з високим рівнем автоматизації, мінімальним впливом людського фактора й максимальним контролем ризиків, що радикально зменшить час на отримання адміністративних послуг будівництва», — наголосив він.
Для того, щоб у галузі ухвалювались ефективні та дієві рішення, важливо, щоб держава та будівельна спільнота мали єдину, узгоджену візію щодо її сталого розвитку та інструментів, що сприятимуть залученню інвестицій.