Цифровізація всіх етапів будівельного процесу є ключовим інструментом для побудови прозорої та сервісної галузі.
На цьому наголосив Голова ДІАМ Олександр Новицький під час комітетських слухань на тему: "Цифровізація процесів проєктування та експертизи для прозорого відновлення України" за участі народних депутатів України, представників влади, експертів та громадськості.
На заході обговорили питання цифрового впровадження в процеси проєктування і експертизи, а також можливі
шляхи підвищення якості проєктної документації та переведення Державного реєстру документів страхового фонду в електронний вигляд.
Голова ДІАМ розповів про проблеми у сфері проєктування, через які ускладнюється та затягується процес отримання дозвільних документів та прийняття об’єкта в експлуатацію, створюється зайва бюрократія та перешкоди на шляху будівельного процесу.
Зокрема, це необхідність відображення в проєктній документації відхилень від проєктних рішень, допущених під час будівництва об’єктів, які стосуються внутрішніх опоряджувальних робіт, без яких можливе прийняття в експлуатацію житлових будинків. На практиці, саме такі незначні відхилення найчастіше стають підставами для відмови у видачі дозвільних документів.
Цифровізація, а саме створення електронних відомостей про відхилення від проєкту, що не впливають на експлуатацію об’єкта (можливість їх відображення в ЄДЕССБ) значно спростить цей процес.
Олександр Новицький зауважив, що цифровізація процесів у будівельній галузі є важливою частиною реформи містобудування та інструментом протидії корупції. За його словами, і ДІАМ, і замовники вже відчули позитивний ефект від цих змін.
Він наголосив на важливості продовження роботи над реформою, попри складні умови в країні, і подякував організаторам за ініціативу заходу.
За результатами обговорених питань та пропозицій Комітет сформує рекомендації, які будуть направлені Міністерству розвитку громад і територій.