Десять років тому, після революції Гідності, Україна стала на шлях прогресивних антикорупційних реформ і вже четвертий рік ДІАМ працює над розбудовою доброчесності та боротьбою з корупцією в галузі містобудування.
Вчора, в межах заходу, організованого проєктом «Сприяння доброчесності у публічному секторі», Національне агентство з питань запобігання корупції - НАЗК та Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції за участі антикорупційних інституцій,
державних органів, антикорупційних уповноважених, представників місцевого самоврядування, бізнесу, громадських організацій та партнерів Pro-Integrity та журналістів-розслідувачів обговорили ключові кроки та результати за останні роки.
Події Революції Гідності стали поштовхом до демократичних змін та системних антикорупційних реформ. За ці 10 років в Україні були створені нові антикорупційні органи, розроблені ефективні інструменти й програми для зміцнення культури доброчесності та запобігання корупційних ризиків.
На заході наголосили, що створення дієвої антикорупційної системи вже приносить результати. Зокрема, за даними Transparency International Україна у 2023 році набрала додаткові 3 бали в індексі сприйняття корупції. GRECO також визнала прогрес України у 2022–2023 роках як один з найбільш вагомих за весь час перебування в організації.
За результатами заходу ДІАМ було відзначено дипломом за позитивний досвід у впровадженні вдалих практик з розбудови доброчесності та боротьби з корупцією, зокрема практику впровадження цифрових рішень для мінімізації участі чиновника в процесах та вдосконалення роботи ЄДЕССБ.
Упродовж останніх років нашій команді вдалось створити прозору та сервіс орієнтовану платформу для всіх учасників будівельного ринку, яку вже оцінили сотні замовників будівництва.
Раді бути частиною реформ державного сектору та впроваджувати дієві антикорупційні практики. Адже прозорість та підзвітність – це те, на чому ґрунтується розбудова сучасної демократичної держави.
Дякуємо організаторам заходу за можливість обмінятися досвідом та разом рухатися до спільної мети – прогресивної України без корупції!
USAID, UK International Development, Національного агентства з питань запобігання корупції, Офісу віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції