Державна інспекція архітектури та містобудування України розпочинає виконувати свої функції з 16 вересня, Кабмін прийняв відповідну постанову. Серед ключових завдань інспекції – цифровізація процесів, запобігання корупції, створення комфортного середовища діяльності будівельного бізнесу, прозорі правила регулювання, ефективна протидія порушенням у сфері містобудування та ін.
Про це йшлося під час пресконференції голови ДІАМ Семена Кривоноса, Міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова та заступниці міністра Наталії Козловської.
«Цей день має увійти в історію як такий, що розпочав нову епоху в галузі містобудування. Епоху без корупції, без перешкод для бізнесу, без незаконних забудов. З електронними послугами, прозорими регулюваннями та доброчесними працівниками. ДІАМ — це не заміна ДАБІ, а повноцінний новий орган, з відмінною структурою, повноваженнями, а головне – принципами роботи. І вже завтра він запрацює. Це один із важливих кроків реформування цілої галузі, яка протягом останніх років потерпала від корупції. Спротив був потужний, але ми це зробили, попереду — законодавчі зміни та завершення реформи містобудування. Відсьогодні ДАБІ більше не існує, жоден співробітник цього органу не буде працевлаштованим у новостворену ДІАМ», — зазначив Олексій Чернишов.
Голова ДІАМ Семен Кривонос зауважив, що всі кандидати ретельно перевірялися на доброчесність, попередньо для цього було посилено співпрацю з НАБУ та НАЗК.
«Прозорість, доброчесність та відповідальність — це ті цінності, з якими нова команда юристів, будівельників, інженерів, архітекторів ДІАМ береться за роботу. Ми усвідомлюємо той кредит довіри, який ми отримали, відповідальність, яка на нас покладена, та виклики, з якими нам доведеться зіткнутись. І ми готові демонструвати якісну роботу, в якій немає місця для корупції», — зазначив голова Державної інспекції архітектури та містобудування Семен Кривонос.
Також учасники наголосили на необхідності продовжувати реформу містобудування та ухваленні відповідних законодавчих змін.
«У рамках реформи розширено повноваження органів місцевого самоврядування в питанні контролю над процесом будівництва. Плюс – буде запроваджено адміністративну та кримінальну відповідальність – зокрема, й фізичних осіб – за правопорушення в цій сфері. Над цим процесом наразі активно працюємо. Нещодавно у Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт, який передбачає посилення відповідальності за порушення будівельних норм», – наголосила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.
Нагадаємо, впродовж останніх місяців було оголошено конкурси на близько 300 посад у центральному апараті та територіальних управліннях ДІАМ і відібрано 30% кадрів (необхідний мінімум для запуску роботи). ДІАМ посилила співпрацю з антикорупційними органами, які сприяють перевірці кандидатів на посади на доброчесність.