15 вересня 2021 року розпочав роботу якісно новий орган з чіткими цінностями та принципами, який поховав корупцію на рівні центрального органу та відкрив нові можливості для галузі.
Нам довелось протидіяти старій системі, вишукувати прогресивних доброчесних однодумців, завойовувати довіру замовників як надійній та прозорій інституції, руйнувати стереотипи, з нуля налагоджувати роботу на основі принципів нульової
толерантності до корупції та клієнтоорієнтованості.
Ми показали кардинально нові прозорі підходи до роботи у галузі, яка вважалась найкорумпованішою та забезпечили безперебійну роботу інспекції в умовах повномасштабної війни.
Сьогодні залишаємось тими ж ентузіастами, які 2 роки тому повірили у власні сили та реформу, тільки тепер – з конкретними результатами роботи над її втіленням.
За 2 роки функціонування ДІАМ:
→ реєстрація повідомлень та декларацій – протягом 24 годин
→ видача дозволів на виконання будівельних робіт – протягом 48 годин
→ видача сертифікатів про прийняття в експлуатацію – протягом 72 годин з моменту огляду обʼєкта
-
за таким підходом опрацьовано близько 240 000 звернень замовників (повідомлень про початок будівельних робіт, декларацій про готовність об'єкта до експлуатації, звернень щодо видачі дозволу на виконання будівельних робіт та звернень щодо видачі сертифікату про прийняття об'єкта в експлуатацію);
-
цифровізовано процеси в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (ЄДЕССБ) для мінімізації участі чиновника та запроваджено розгляд документів за чіткими алгоритмами;
-
налагоджено роботу відкритого кол-центру та надано близько 70 000 консультацій замовникам будівництва та громадянам;
-
опрацьовано близько 46 000 звернень громадян, запитів та ін.
-
зареєстровано більше 3200 декларацій про провадження господарської діяльності;
-
розроблено нормативно-правові акти у напрямках дозвільно-реєстраційних функцій, державного ринкового нагляду, ліцензування та ін.
-
проведено роботу над імплементацією та впровадженням в Україні Регламенту ЄС 1020 (щодо державного ринкового нагляду) та Регламенту ЄС 305 (регламент щодо будівельної продукції) та багато іншого.
Чи не найголовніше. Завдяки реалізації цього етапу реформи вдалось ліквідувати масштабні корупційні схеми, які завдавали державі та бізнесу збитків на мільярди гривень, і бізнес отримав можливість вести діяльність прозоро за зрозумілими правилами.
Дякуємо всім, хто повірив у реформу та всім, хто долучився до неї. Працюємо над тим, щоб вона продовжилась, щоб нові підходи запрацювали на усіх рівнях, щоб будівельні сервіси стали ще зручнішими, а повернення до старої корумпованої системи стало просто неможливим.
У нашу річницю загадуємо головне бажання: перемоги над ворогом та повернення додому наших героїв! Віримо в те, що воно якнайшвидше здійсниться!