Важливим аспектом запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва є прозорість та відкритість як процесу надання адміністративних послуг, так і самого процесу будівництва.
Зокрема, ЄДЕССБ автоматично створюється двовимірний матричний штрихкод (QR-код), зчитування якого відповідним сканером та/або розпізнавання програмними засобами надає актуальну інформацію про об’єкт будівництва, який міститься в Реєстрі будівельної діяльності.
Зауважимо, що відповідно до Постанови КМУ №466 замовники зобов’язані розміщувати такий QR-код на інформаційних стендах на об’єктах будівництва.
Завдяки цьому будь-який громадянин, зчитавши на своєму смартфоні QR-код зі стенда може швидко перевірити дозвільні документи та дату їх видачі, встановити замовника, генерального підрядника, відповідальних за виконання робіт та іншу інформацію.
Це є зручним інструментом, в тому числі для громадського контролю за будівництвом.
В процесі планових та позапланових перевірок, головні інспектори будівельного нагляду ДІАМ виявляють або взагалі відсутність інформаційного стенда, або, за його наявності, в переважній більшості – відсутність QR-коду, що фіксується головними інспекторами разом з іншими виявленими порушеннями.