У межах конференції підняли ключові теми цифрової трансформації – від розвитку цифрових навичок до безпечної обробки персональних даних.
Голова ДІАМ Олександр Новицький та заступник з цифрового розвитку Олександр Санжара представили цифрові досягнення України у сфері будівництва та надихнулися кращими світовими практиками, такими як дронове сканування
території для виявлення самобудів й інтеграція BIM-моделювання в державну електронну систему.
Представники ДІАМ окремо провели зустрічі з фахівцями провідних цифрових установ. Серед них: Тааві Якобсон – керівник відділу цифрових технологій Естонського агентства земельних ресурсів та будівництва, та Еге Нетсе – керівниця відділу розвитку електронного будівництва. Учасники обговорили перспективи та подальшу комунікацію щодо впровадження штучного інтелекту в урядуванні.
Президент Естонії Алар Каріс під час свого виступу відзначив успіхи України у сфері цифровізації публічних послуг. Наразі ми вже запровадили такі ефективні цифрові інструменти, як ЄДЕССБ, черговість розгляду заяв, авторозподіл документів між інспекторами, автореєстрацію об’єктів класу наслідків СС1 тощо – все це забезпечує прозорість і якість у наданні державних послуг.
Дякуємо Академії електронного врядування (eGA), Міністерству закордонних справ Естонії та Естонському центру міжнародної співпраці та розвитку за запрошення та професійне обговорення. Ми отримали багато цінної інформації та натхнення працювати над тим, щоб будівельна галузь кожен день ставала ще краще.
Представлений міжнародний досвід є орієнтиром для подальшого розвитку цифрових рішень в Україні — зокрема, у контексті залучення інвестицій, посилення експортного потенціалу українських цифрових продуктів, розвитку партнерств і створення нових можливостей у сфері ІТ та GovTech.



