Партнерство між державою та бізнесом стає рушієм змін у будівельній галузі. Бізнес відчуває динаміку змін і потреби ринку, тоді як держава формує стратегічний вектор розвитку. Тому надзвичайно важливо створювати відкриті платформи для діалогу, де можна обмінюватися досвідом та формувати спільне бачення майбутнього.
Однією з таких платформ став IV Український Будівельний Конгрес, де представники держави та бізнесу порушили питання: Чи потрібен Україні закон про BIM?
Учасники
дискусії обговорили важливість ухвалення законопроєкту № 6383, який уже майже три роки очікує другого читання. Також було визначено шість ключових напрямів для системного впровадження BIM-технологій: фахове навчання, проведення досліджень, сприяння закупівель ВІМ-послуг, стандартизація нормативної та регуляторної бази та впровадження технічних рішень.
Олександр Новицький зазначив, що BIM-технології мають значний потенціал для містобудування. За його словами, фахівці ДІАМ готові переймати досвід бізнесу, аби впроваджувати ці інструменти у державний сектор. Зібрані напрацювання дали б змогу протестувати повний цикл використання ВІМ — від початку будівництва до введення об’єкта в експлуатацію — у тестовому середовищі ЄДЕССБ і порахувати вартість таких технологій.
«Важливо враховувати інтереси всіх учасників ринку, а не лише великих гравців, — зауважив він. — Висока вартість BIM-моделей може призвести до монополізації та технологічного відставання малого та середнього бізнесу. Тому доступність технологій та готовність більшості учасників будівельного ринку до її запровадження — ключова умова для підтримки цього процесу з боку держави».
Дякуємо організаторам IV Українського Будівельного Конгресу за запрошення та всім учасникам — за змістовне обговорення. Рано чи пізно BIM стане невіддільною частиною української будівельної галузі, і ми маємо бути готові до цього.




